Skip to main content
My Account
Search
Resident
Business
Tourism
Online Services
Cymraeg
Search
Search
Home
Resident
Council and Democracy
Committee attendance
Committee attendance
Date range:
Committee:
Select a committee
All
Audit Committee
Cabinet
Climate Change Committee
Clwyd Pension Fund Committee
Clwydian Range and Dee Valley
Community & Housing Overview &
Community and Enterprise Overv
Community Profile & Partnershi
Community, Housing & Assets Ov
Constitution and Democratic Se
Constitution Committee
Corporate Management OSC - Exp
Corporate Resources Overview &
Democratic Services Committee
Education and Youth Overview &
Education, Youth & Culture Ove
Environment & Economy Overview
Environment & Regeneration OSC
Environment Overview & Scrutin
Executive
Flintshire County Council
Flintshire SACRE / STANDING AD
Governance and Audit Committee
Housing OSC - Expired 07/05/15
Individual Cabinet Member Deci
Joint Community Profile & Part
Joint Corporate Resources and
Joint Education & Youth and So
Joint Education, Youth & Cultu
Joint Housing & Environment OS
Joint Housing & Social & Healt
Joint Lifelong Learning and So
Licensing Committee
Licensing Sub-Committee
Lifelong Learning OSC - Expire
North Wales Police and Crime P
North Wales Residual Waste Joi
Organisational Change Overview
People & Performance OSC - Exp
Planning & Development Control
Planning Committee
Policy & Corporate Management
Recovery Committee
Social & Health Care Overview
Special Meeting of Flintshire
Special Planning and Developme
Standards Committee
Test
Flintshire County Council, 2 meetings
Member
Attendances
Cllr Mike Allport
2
Cllr Bernie Attridge
2
Cllr Janet Axworthy
2
Cllr Glyn Banks
2
Cllr Haydn Bateman
2
Cllr Marion Bateman
2
Cllr Sean Bibby
2
Cllr Chris Bithell
2
Cllr Sian Braun
1
Cllr Helen Brown
2
Cllr Derek Butler
1
Cllr Clive Carver
2
Cllr Geoff Collett
1
Cllr Bob Connah
2
Cllr David Cox
1
Cllr Paul Cunningham
2
Cllr Robert Davies
2
Cllr Ron Davies
1
Cllr Jean S Davies
2
Cllr Adele Davies-Cooke
2
Cllr Arnold Woolley Dip.IM, MCMI
2
Cllr Chris Dolphin
2
Cllr Rosetta Dolphin
2
Cllr Ian Dunbar
2
Cllr Andy Dunbobbin
2
Cllr Mared Eastwood
2
Cllr Carol Ellis
2
Cllr David Evans
1
Cllr Veronica Gay
2
Cllr George Hardcastle
1
Cllr David Healey
1
Cllr Gladys Healey
1
Cllr Patrick Heesom
2
Cllr Cindy Hinds
2
Cllr Dave Hughes
2
Cllr Kevin Hughes
2
Cllr Ray Hughes
2
Cllr Dennis Hutchinson
0
Cllr Joe Johnson
2
Cllr Paul Johnson
2
Cllr Rita Johnson
2
Cllr Christine Jones
2
Cllr Richard Jones
2
Cllr Tudor Jones
2
Cllr Colin Legg
1
Cllr Brian Lloyd
2
Cllr Richard Lloyd
2
Cllr Mike Lowe
2
Cllr Dave Mackie
2
Cllr Hilary McGuill
2
Cllr Billy Mullin
2
Cllr Ted Palmer
2
Cllr Mike Peers
2
Cllr Michelle Perfect
2
Cllr Vicky Perfect
2
Cllr Neville Phillips
2
Cllr Ian Roberts
2
Cllr Tim Roberts
1
Cllr Kevin Rush
2
Cllr Tony Sharps
2
Cllr Paul Shotton
2
Cllr Ralph Small
2
Cllr Ian Smith
2
Cllr Carolyn Thomas
2
Cllr Owen Thomas
2
Cllr Martin White
2
Cllr Andy Williams
0
Cllr David Williams
2
Cllr David Wisinger
2
Licensing Sub-Committee, 2 meetings
Member
Attendances
Cllr Ron Davies
2
Cllr Adele Davies-Cooke
2
Cllr Tony Sharps
2
A-Z of Services
A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z
Browser does not support script.